13 lut 2017

Scared to be lonely
Hej kochani!
Dziś mam dla Was zdjęcia z pierwszej w tym roku sesji. Zimowa aura sprzyjała nam tego dnia, śnieg pięknie przystroił drzewa, wokół było wręcz magicznie. Właśnie taką zimę uwielbiam!

Nawiązując do tytułu wpisu... zastanawiam się, czy Wy także boicie się, że któregoś dnia zostaniecie na tym świecie całkowicie sami? Bo ja mam w swoim sercu taki strach. Nie wyobrażam sobie samotności, która nie jest moim własnym wyborem. Nie umiałabym żyć bez obecności osób, które kocham całym swoim sercem. Wtedy moje istnienie przestałoby mieć jakikolwiek sens. Cóż z tego, że tak naprawdę żyjemy głównie dla siebie - to tylko założenie, z którym moje serce zdecydowanie się nie zgadza. Jestem osobą, która potrzebuje ludzi w pobliżu. Potrzebuję ludzi, z którymi dzielę się swoimi radościami, sukcesami, ale i smutkiem, żalem i porażkami, których jest wcale nie mniej niż sukcesów. Istotą mojego życia są relacje, które pielęgnuję, które z wiekiem coraz mocniej doceniam. Samo wyobrażenie o tym, że mogłabym zostać sama jak palec sprawia, że mam gęsią skórkę. Nie zamierzam więc kontynuować tych rozmyślań, jednak jestem ciekawa Waszego podejścia. 
Dajcie znać, czy Wy także nie wyobrażacie sobie życia bez bliskich Wam ludzi, czy może jesteście z wyboru samotnikami?

* * * 
 


Płaszczyk: SheIn 
Czapa: PaMaMi

"Kiedyś bałem się, że upadnę i tego, co pomyślą o mnie ludzie. Co wam powiem teraz? Skaczcie w życie. Co macie do stracenia?"
"Znam ludzi, którym w sercach zgasło,
lecz mówią: ciepło nam i jasno,
i bardzo kłamią, gdy się śmieją.
Wiem jak ułożyć rysy twarzy żeby smutku nikt nie zauważył." 

 ~ Wisława Szymborska

"Żyję według zasady: "daj z siebie wszystko, albo wracaj do domu". I tak ze wszystkim. Albo daję z siebie ile mogę, albo nawet nie zaczynam.(...) Stosuję to dosłownie do wszystkiego. Tak już żyję. Taki jestem." 

~Paul Walker

 


* * *

Fotografowała niezastąpiona Natalia Żygłowicz <3

Całusy,
xoxo


3 komentarze:

  1. Zakochałam się w ostatnim kadrze <3 Piękna i magiczna sesja :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna sesja! Najbardziej podobają mi się ujęcia w różowej czapce,bardzo Ci w niej do twarzy :) Nawiązując do tekstu: sama nie jestem typem społecznika,nie przeszkadza mi spędzanie czasu w samotności,nie potrzebuję wokół siebie ciągłej obecności znajomych czy przyjaciół,jednak są osoby bez których nie wyobrażam sobie życia i nawet nie chcę myśleć co by było gdyby...Ale to chyba naturalne i wydaje mi się,że każdy tak ma,choć może na co dzień o tym nie myśli i nie uzewnętrznia,a odczuwanie m.in wspomnianego lęku to już kwestia indywidualnej wrażliwości każdego z nas :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze! ;)