4 mar 2016

(...)Hej kochani! Tym razem witam się z Wami w piątkowy wieczór. Weekend na szczęście już się rozpoczął - mam nadzieję, że wszyscy dobrze go wykorzystamy! Ja planuję naładować akumulatory w swoim ulubionym miejscu na ziemi - w domu. Wierzę, że zdystansuję się do pewnych spraw i zbiorę w sobie wszystkie wewnętrzne siły aby zmierzać się z problemami codzienności. 

Jednak nie o tym! Dziś mam dla Was zdjęcia z sesji, którą zrobiłyśmy z Natalią tydzień temu. Tym razem zdecydowałyśmy się wykonać zdjęcia na naszej uczelni (dla zainteresowanych: to Katolicki Uniwersytet Lubelski)- i był to strzał w dziesiątkę, bo w końcu wykorzystałyśmy jej piękno i klimat. 
U Natalii na blogu mogliście już przeczytać nieco na jej temat, nie będę się zatem powtarzać i zaproszę Was do obejrzenia ujęć i przeczytania cytatów, które wyrażają dokładnie to, co czuję i myślę. 
I nie trzeba dodawać nic więcej... ;-)

* * *"Zanadto wszystko bierzesz do serca, przez to będziesz zawsze najnieszczęśliwszym człowiekiem".


~ Dostojewski
"Jak człowiek naprawdę tak bardzo, bardzo zmarznie, to już się nigdy trząść nie przestanie.

~ Wojciech Kuczok
"Dopiero człowiek, przy którym przestajemy się bać i wstydzić swojej zwyczajności, niedoskonałości, bycia nie w formie, że “nie stać mnie” na coś, “boję się”, “nie znoszę”; dopiero możliwość pokazania takich rzeczy przy kimś, przy kim nie boimy się, że nas za to zostawi - buduje prawdziwą więź".

~ Katarzyna Miller
"W pewnym momencie możesz spotkać kogoś, kto będzie dla Ciebie doskonały, w najmniejszych molekułach zaprojektowany by być Twoim największym skarbem i źródłem radości. Ta osoba może albo całkowicie Cię uszczęśliwić, albo totalnie zmiażdżyć".

~ Radek Kolago
"Niedługo kupię dużo książek i będę je czytać. Wieczorami pójdę sobie do kina, a nocami będę słuchał deszczu spadającego na miasto. I tak będzie aż do wiosny. I aż do wiosny nie będę do nikogo mówił o miłości" 

- Marek Hłasko

"Bawcie się ze mną ostrożnie. Natura moja jest pluszowa,
lecz w środku skrywam potłuczon
e szkło. Bawcie się ze mną ostrożnie."

Ignacy Karpowicz "Balladyny i romanse"Outfit:
Koszula - KLIK / Spódnica - Stradivarius / Botki - Born2be 


"Nie lubię, gdy ktoś nie słucha albo nie szanuje swojego rozmówcy. Jest tak zamknięty i zacietrzewiony w swoich opiniach, że zupełnie nic do niego nie dociera. Czuję ogromną złość i bezsilność, kiedy widzę ludzi wypowiadających się na temat, o którym nie mają bladego pojęcia, a robiących to w sposób tak zdeterminowany i wręcz fanatyczny, że zamykają od razu całą dyskusję. Nie jestem w stanie tego pojąć. "

— Julia Marcell dla ''Wysokich Obcasów Extra'', marzec 2016
"Nie wstyd popełniać błędy, wstydem jest nie próbować."

~ Andrew Matthews
"Bolała mnie ta matematyka emocji, te ćwiczenia z geometrii uczuć. Lata, metry, spotkania, osoby. Jaka trudna do rozwiązania nierówność. Jaki bolesny, trudny do zaakceptowania wynik".

~ I. Karpowicz “Gesty”
"- Nic nie szkodzi - odparłam. 
Ale szkodziło, jak wszystko, czego nie mogłam ani wytrzymać, ani zmienić."

~ Herta Müller
"Skończyło się na tym, że we wczesnej młodości zacząłem kreślić niewidzialną granicę między sobą, a innymi ludźmi. Nieważne, z kim miałem do czynienia, zawsze zachowywałem pewien dystans, starannie obserwując nastawienie ludzi, więc nie mogli się do mnie zbliżyć. Nie przyjmowałem zbyt łatwo tego, co mówili mi inni. Moją jedyną pasją były muzyka i książki. Jak się pewnie domyślacie, wiodłem życie samotnika."

Haruki Murakami "Sputnik Sweetheart"
"Jak żyjesz z rozpędu, a nie po coś, to zaczynasz widzieć świat równomiernie, tak jak jest: bez pokus, bez wabików, bez tego wszystkiego co nas oszałamia, pozbawia zdolności obiektywnej oceny. Nic Cię nie pociąga, nie ma w tobie żadnego chciejstwa, żadnej żądzy, żadnej nienawiści. Czysta rzeczywistość. W jakimś sensie nie do zniesienia, na dłuższą metę. Wtedy widzi się, że to wszystko jest dość okropne, a ludzie dodatkowo jeszcze się kaleczą, bo wydaje im się, że to się na coś przyda... że jest się o co bić. A ty robisz wrażenie gościa, który tak dostał w dupę, że nie chce brać w tym udziału."

— Jerzy Sosnowski - Apokryf Agłai
"I to wszystko to jest nic - bo ja już ciebie nie znam. A więc to mi niepotrzebne już. Niepotrzebne żadne zdarzenia, powitania, pożegnania, słowa. Tramwaje i sklepy. I deszcz, i bieganie tymi ulicami po deszczu. To wszystko wcale nie musi być takie ważne. Można to zgubić jednego dnia, zamknąć jednym słowem."

Igor KulikowskiZdjęcia wykonała Natalia Żygłowicz <3

Słodkich snów!
5 komentarzy:

 1. Bardzo udana sesja !:) Niestety na jednym zdjęciu nieco za mocno nadany kontrast. Ogólnie bym nie powiedziała że to nasz KUL,ale jakiś Oxford lub coś w tym stylu :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdjęcia są rewelacyjne, nie potrafię wybrać jednego, które najbardziej mi się podoba. Oprócz tego uwielbiam te notki z cytatami, tak idealnie pasują też do mnie! :)
  Buziaki ślę, wypocznij kochana! :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczne zdjęcia <3 Jak Wam udało się znaleźć puste miejsce na uczelni, bo na UMCS cały czas tłumy? :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze! ;)