1 gru 2016

We don't talk anymore
Hej kochani, witam Was gorąco w grudniu!
Tak, nareszcie nadszedł ten długo wyczekiwany miesiąc, co napawa mnie ogromną radością! Już nie pamiętam, kiedy ostatnio tak bardzo cieszyłam się z nadejścia kolejnego miesiąca. Co prawda dzisiejszy dzień zdecydowanie nie należał do najlepszych, ale mimo to nie tracę nadziei, bo wiem, czuję to w kościach, że grudzień mnie jeszcze zaskoczy!
Wierzę, że Wy też cieszycie się na nadchodzący czas i że też z niecierpliwością będziecie wyczekiwać świątecznych dni - najpiękniejszych w roku ;-)Dziś mam Wam do pokazania sesję szczególną... dlaczego?
To była moja trzecia współpraca z Patrycją z czego niesamowicie się cieszę, bo uwielbiam jej estetykę i styl fotografowania. Jednak to właśnie efekty ostatniej jesiennej sesji rozkochały mnie w sobie na zabój!
Zdjęcia, które wykonałyśmy, są dokładnie takie, jak je sobie wyobrażałam, idealnie odzwierciedlają moje emocje i nastrój, który towarzyszył mi w tamtym czasie.
Tak naprawdę w jednej sesji zawarłyśmy cały przekrój uczuć: od złości, bólu, bezsilności, przez nostalgię, aż po uśmiech. Mam nadzieję, że zdjęcia przypadną Wam do gustu tak samo mocno jak mi, bo ja jestem szczerze zachwycona!
* * *
"Odnoszę wrażenie że długotrwały związek międzyludzki nie opiera się na stronie biernej: „być sobie pisanym” w grę musi wchodzić czynne i codzienne „pisanie się sobie” nawzajem, nawet wtedy gdy boli ręka, szczególnie wtedy." 

Bartłomiej Jobczyk


"Jestem klasyczną choleryczką. Taką, co wybucha i gaśnie, i potem w ogóle nie wie, o co chodziło".

~ Krystyna Janda


"Jakie to dziwne, że dwoje przyjaciół może zmienić się w nierozłączną parę, potem w nienawidzących się, a w końcu obojętnych sobie ludzi. I to wszystko w ciągu jednego życia."

Tahereh Mafi, "Dar Julii"“(...) Może ja nie pasuję do tych ludzi. Jeżeli mam znowu wyjść z tej swojej skorupy, wystawić tę rękę na zewnątrz i od razu mi ją odetną, to mi się nie chce, to ja się boję.”

~ Tomasz Sylwester Beksiński


"(...) a przed człowiekiem schronić się można jedynie w objęcia innego człowieka".

~ Gombrowicz "Ferdydurke"
"Samotni jesteśmy. To jest nasza natura. To jest nasza indywidualność. My płacimy wysoką cenę za naszą indywidualność. Ona nie jest darmowa. Ceną jest samotność. Zresztą we współczesnym świecie to wyraźnie widać, jak się pozrywały związki, jak zanika życie towarzyskie, jak nie mamy na nic czasu, jak przestaliśmy rozumieć, co to znaczy spotkać się z człowiekiem. Przestaliśmy rozumieć, że to nie jest to samo, co porozumiewanie się telefoniczne, esemesami itd. To są już tylko porozumienia techniczne. Ta samotność jest dzisiaj bardzo widoczna. Wszyscy się na to skarżą.
Ale jednak tej naszej indywidualności, odrębności musimy bronić, nawet kosztem relacji, bo wszystkie relacje i wszystkie kompromisy są przynajmniej częściową rezygnacją z samego siebie."

Wiesław Myśliwski"Kiedy jesteś ignorowany i nikt nie zwraca na ciebie uwagi, jesteś bezpieczny. W każdej chwili możesz zmienić położenie. Przeprowadzić się. Wyjść tylnymi drzwiami z imprezy."

— Jakub Żulczyk
“Dodam jeszcze, że jeśli chce się poznać jakiegoś człowieka, to należy podchodzić do niego ostrożnie i wielce delikatnie, by nie omylić się i nie wpaść w uprzedzenie, którego później bardzo trudno się jest wyzbyć.”

~ Fiodor Dostojewski

"Dać komuś miłość (…) nie odbierając mu jednocześnie jego powietrza, jego obszaru wolności. Niczego nie narzucać nawet siebie samego to najtrudniejsze zadanie (..) i rzadko się to udaje. Dlatego czasem wolałam nie kochać nikogo, aby nie zniewalać, nie tłamsić i samej siebie w tym nie gubić."

— Roma Ligocka
“Jestem dobry w wyobrażaniu sobie tego, co nie istnieje.”

~ Piotr Czerwiński


* * *

Zdjęcia wykonała kochana Patrycja Chyła <3
Dzielnie asystowała Natalka Żygłowicz <3
A pomalowałam się sama ;-)

Całusy, xoxo

11 komentarzy:

 1. jesteś bardzo piękna, makijaż też poezja, oczy malujesz nieziemsko, idealnie wręcz jak na amatorkę niezwiązaną z kosmetologią praktycznie wcale, bo jesteś samoukiem. ale usta malujesz strasznie niedbale co widać niestety na portretach.. nie mówię tego ze złości, po prostu jestem kosmetyczką i widzę takie rzeczy od razu. popracuj nad tym, zawsze najlepiej pomagać sobie konturówką albo malować usta pędzelkiem, a wypełniać szminką. pozdrawiam serdecznie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze to dziękuję bardzo serdecznie za tak mile słowa, naprawdę to doceniam :) Co do ust: zgodze się, ze są one moją piętą Achillesową jeśli o makijaż chodzi, ale tym razem naprawdę bardzo się starałam aby pomalować je równo, używałam konturówki, dopiero potem wypełniałam szminką, dodatkowo wyczyściłam wszystko korektorem... niestety, w dniu wykonywania tej sesji bylo okropnie zimno, więc usta szybciej niż zwykle mi się wysuszyły i stąd ten brzydki efekt :(

   Usuń
 2. Cudowne zdjęcia, ale skąd taki piękny płaszcz i brązowy sweter? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi :) Płaszcz kupiłam w ciuchlandzie, natomiast sweter to własność Patrycji i nie wiem skąd pochodzi :)

   Usuń
 3. Genialna jest ta sesja uwielbiam <333
  A te makijaże wychodzą Ci coraz lepsze ! Ten miażdży !

  http://leonisplace.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne zdjęcia i zakochałam się w tym makijażu! Uwielbiam to, że Twoje zdjęcia zawsze mają w sobie tak dużo emocji.

  http://lapaczchwilfoto.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję - emocje to coś, czego nie może u mnie zabraknąć... :)

   Usuń
 5. Piękna sesja, jedna z najpiękniejszych Twoich, cudowne kolory i nastrój zdjęć :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze! ;)