12 kwi 2016

Spring time - beautiful time


I nadeszła...
 Moja ukochana pora roku - Wiosna!
Uwielbiam ten czas, kiedy nagle wszystko budzi się do życia, uwielbiam tę eksplozję kolorów, zapachów. 
Wtedy wszystko staje się piękniejsze, łatwiejsze. Problemy przestają mieć tak wielkie znaczenie jak wcześniej, a proza życia codziennego nabiera rumieńców. 
Po prostu - aż chce się żyć!
Mam nadzieję, że Wy także uwielbiacie ten najpiękniejszy czas w roku i że wykorzystamy go jak najlepiej umiemy - aby niczego nie żałować... bo następna wiosna dopiero za rok!

Wiem, że ostatnio znów trochę zaniedbałam to miejsce.
Nie będę się kolejny raz tłumaczyć, usprawiedliwiać i obiecywać, że od teraz posty będą pojawiać się co drugi dzień. Tak naprawdę nie mogę tego obiecać, tym bardziej nie mogę przewidzieć co wydarzy się w moim życiu. Czasem pewne zdarzenia spychają na dalszy plan wszystko inne. Ostatnio wiele rzeczy sobie uświadomiłam i staram się żyć w zgodzie ze swoimi wartościami i tym, co jest naprawdę najważniejsze.
Mam nadzieję, że Wy - moi odbiorcy - potraficie to zrozumieć i zaakceptować. I że mimo wszystko będziecie ze mną - zarówno w dobrych, jak i złych chwilach. 
Pewne jest, że w ostatnim czasie przezwyciężyłam swój zdjęciowy zastój. Udało mi się spotkać z moimi zdolnymi osóbkami i razem stworzyliśmy kadry, które będę Wam tu w najbliższym czasie "serwować".

Na pierwszy ogień: sesja z Asią, z którą nie widziałam się już kilka miesięcy!
Sama nie wiem jak do tego doszło, ale na szczęście już nadrobiłyśmy te braki. 

Sesja w kwiatach nie jest niczym zaskakującym - a mimo to co roku cieszę się jak małe dziecko, kiedy je widzę i kiedy mam możliwość uchwycić ich piękno w kadry. 
Jak wiecie: całym swoim sercem kocham wszystkie kwiaty. 
Od zawsze kojarzą mi się one z kobiecością, są dla mnie odzwierciedleniem delikatności i świeżości. 
Mam nadzieję, że ujęcia, które za chwilę zobaczycie też takie są. Pełne subtelności, wewnętrznej radości, ale i pewnej refleksji - bo ta wiosna jest dla mnie zupełnie inna niż wszystkie poprzednie... 

* * *

"- Co Ty we mnie widzisz?
- Cały świat. I jeszcze niebo."

Kaja Kowalewska
"Miłość potrzebuje czasu i swobody do wydania najpiękniejszych kwiatów."

~ Bolesław Prus
"Na pewno ludzie, którzy nie rozdrapują krzywd, tylko pamiętają, to co było dobre, mają siłę do mierzenia się z życiem. Ale też potrafią się otwierać na nowe, mając bagaż doświadczeń. Bo w życiu nie chodzi o to, by się tylko asekurować, by pilnować, aby nas nic nie dotknęło. Życie musi nas dotykać, musi być i bolesne, i radosne. Nie można żyć w ciągłym uniesieniu."

Maria Pakulnis
"Ocknij się! Zacznij żyć dławiąc się szczęściem. Bądź niepokorny, przemądrzały, uparty czy niekonsekwentny, ale zawsze autentyczny. Naucz się krzyczeć, walczyć i być na przekór wszystkiemu. Nie licz na przypadkowe szczęście, nie odkładaj uśmiechu na później. Wstawaj po każdej porażce i zaczynaj na nowo. Nie odpuszczaj, bądź asertywny. Idź własną ścieżką, kolekcjonuj osobiste marzenia. Ryzykuj. Napisz bestseller, puszczaj papierkowe łódki albo zdobądź Mont Everest pod warunkiem, że zrobisz to z miłości. Nie powstrzymuj emocji, tylko się nimi delektuj. Tocz boje i nie daj mu odejść. To najlepszy czas, bo skąd pewność, że jutro nadejdzie?"

— N. Belcik
"Gdzie zgubiłaś swoje gwiezdne spojrzenie? Co się dzieje, nie możesz mi po prostu powiedzieć, o co chodzi? I znowu bierzesz papierosa. Za dużo palisz. Niezdrowo wyglądasz. Przestań, proszę cię. Nie próbuj przypominać sobie, jak było kiedyś, robisz się tylko niepewna i smutna."

Tove Jansson "Wiadomość"
"Budzę się rano z jego imieniem pod językiem. I jego twarz mam, jak naskalny rysunek, pod powiekami. Jego wydech jest moim wdechem i zszywa nas naprzemienny strumień życia. Nie otwieram oczu, nie wstaję, tonę w tej porannej wieczności, tracę ciało, zyskuję światło."

~ Anna Janko
"Niektórym wydarzeniom nie pozwalamy się zrosnąć; pozostają w nas jak pęknięte kości, w które co jakiś czas stukamy, sprawdzając, czy nadal wywołują ból. Pielęgnujemy te złamania, przyzwyczajając się do nich i traktując je jako normalny stan. Odmawiamy sobie leczenia, delektując się nimi; chełpimy się, jak bardzo jesteśmy połamani, zamiast pozwolić sobie wyzdrowieć."

Anna Witkowska "Babskie fanaberie... czyli w cholerę z tym wszystkim"
"Czułam się pusta, tak przerażająco pusta, że aż trudno mi było oddychać. Nigdy wcześniej nie przypuszczałam, że to, czego nie ma, może być tak zatrważająco ciężkie, że nie sposób tego unieść."

— Cora Carmack
"I znów przyszła wiosna. Jak co roku - a jednak inaczej.
Tak wiele chciałabym Ci opowiedzieć... poruszam wargami, a mimo to nie wypowiadam słów. Bezgłośne, żałosne próby. Czasem tracę siły... nie poddaję się jednak. Pokazuję Ci ten piękny, budzący się do życia świat swoimi oczami. I mam nadzieję, że tak jak ja zachwycasz się kolorami, zapachami, wszystkim dookoła. Pewnie też wzruszałaś się na widok tych maciupkich białych kwiatków i intensywnej zieleni. Pewnie także śmiałaś się do łez i bez opamiętania, kochałaś do bólu i płakałaś nad tym, czego nie potrafisz oswoić. Chyba mam po Tobie to miękkie serduszko, które czasem staje się przekleństwem. Jednak nie zamieniłabym tego na nic innego, bo dzięki tej dobroci, którą mi przekazałaś - czuję się wyjątkowa. Czuję, że jakaś część Ciebie wciąż żyje we mnie. Tym razem przeżyję wiosnę intensywniej niż kiedykolwiek. Przeżyję ją za siebie i za Ciebie. A Ty... błagam, nie pozwól mi zwątpić."

(tekst mojego autorstwa)
"Ktoś tu­taj był i był,
a po­tem nag­le zniknął
i upor­czy­wie go nie ma."

Wisława Szymborska
"Proszę Cię, nie kochaj swojego wyobrażenia o mnie i nie lep mnie na jego podobieństwo, bo nie, nie jestem z gliny.
Mnie kochaj, mnie prawdziwą, pełną błędów...
A jeśli potrzebujesz miłości z porcelany, to takiej miłości ja dać Ci nie potrafię... bo taka miłość kruszy mi się w dłoniach, a moje życie to nie muzeum. 
Mam swoje orbity, 
swoje nieba 
i piekła, 
a w klatkach umieram. 
I tak bardzo wiem, że potrafię ranić...
słowami, milczeniem.

W kolorze różowym to ja mogę mieć co najwyżej bluzkę, a słowa i milczenie zawsze muszą być dla mnie prawdziwe, lecz jeśli pokocham, to już najbardziej, to do granic, kosmosu, które wiem, że przecież wtedy właśnie nie istnieją..."

Magdalena Wojciechowska
"Mogłabym jeszcze dużo pisać o tym jak mnie bolało wszystko, jak nie umiałam o tym mówić, jak te emocje mi się odkładały w plecach i nie mogłam spać."

M. Halber

"Boję się tęsknoty. Boję się, że przyjdzie tak nagle i nie będzie zielona jak ta, do której nigdy nie dosypuję cukru, kiedy piję kawę. Boję się tęsknoty, która chwyci mnie za gardło, poślini moje wargi, przebije się przez nie, wejdzie w moje usta i będzie chciała mnie dławić na sto pieprzonych sposobów, a ja z bólu będę wyciągać ręce. Boję się takiej tęsknoty. Takiej, która jest czarna."
"Policzkuję się wewnętrznie, kiedy zaczynam się nad sobą roztkliwiać, tak jak niektóre panie pracujące na onkologii, które mówią: Boże, jaką mamy trudną sytuację. Nikt cię nie zmusza. Jak masz taką trudną pracę, a jesteś zbyt wrażliwa, to otwórz kwiaciarnię."

Ks. Jan Kaczkowski
"Nie liczyłem na nic. To znaczy liczyłem, że odwzajemnisz z czasem moje uczucie. Przecież nie mieściło mi się w głowie ni w sercu, że możesz nie odwzajemnić. Bo niby jak ty, cały mój świat, mógłby się mnie wyrzec?

Czekałem cierpliwie. Po tylu latach człowiek uczy się czekania. Umie czekać. Czekałem."

— I. Karpowicz
"Rozpaczliwie pragnę się z Tobą zobaczyć. Na razie nie mogę się z tym uporać. Z tym oczekiwaniem. I z tym napięciem. A najbardziej z tymi atakami czułości. Czy można mieć ataki czułości?"

Janusz Leon Wiśniewski, Samotność w sieci


Fotografowała*

Koniecznie dajcie znać, które ujęcie spodobało Wam się najbardziej.


Całusy,
xoxo
30 komentarzy:

 1. nic dziwnego, że tak uwielbiasz kwiaty bo wśród nich wyglądasz naprawdę przepięknie, promieniejesz kochana ! :*
  piękna sesja :*
  a jeśli można spytać, jaka to pomadka? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ mi miło!!! dziękuję!
   To pomadka matowa z Wibo Million Dolar Lips w numerku 1 :)

   Usuń
 2. wyglądasz jak Pani Wiosna :) super zdjęcia! i piękny kolor szminki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ miłe porównanie! dziękuję! :)

   Usuń
 3. Które ujęcie się podobało? Wszystkie są genialne i na wszystkich wyglądasz oszałamiająco! Pięknie! ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkie są cudne! A tekst Twojego autorstwa wzruszył mnie.. Tak cudownie oddajesz siebie. Mało jest takich aniołów:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż się wzruszyłam, dziękuję!!!!!!!!!!!!

   Usuń
 5. to jest chyba Twoja najlepsza sesja :) uwielbiam, tworzycie z Asią cudowny duet i nie mogę się napatrzeć na te zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ mi miło, myślę, że Asi także! dzięki kochana!!! :) i po cichu liczę, że może i my kiedyś coś stworzymy?

   Usuń
 6. Ale piękna sesja ;*

  OdpowiedzUsuń
 7. Zakochałam się w każdym ujęciu, świetna robota dziewczyny ;)
  Patrząc na te zdjęcia uśmiech sam mi się pojawia na twarzy, a do tego ukochane cytaty, które tak pięknie dobierasz do każdego wpisu. IDEALNIE! <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Te ujęcia są genialne! To chyba najlepsza sesja w kwitnących drzewkach jaką w tym roku widziałam,a było ich nie mało :) Bardzo trudno byłoby wybrać jedno najlepsze zdjęcie,bo każde z osobna ma w sobie coś intrygującego :D P.S Cudowny makijaż!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo miłe słowa! Ja sama mam aż 4 sesje w takich kwiatuszkach, ale każda z nich jest inna! :D dziekuję, makijaż wykonałam sama :)

   Usuń
 9. Uwielbiam, gdy wszystko wokół tak przecudnie kwitnie i pachnie!

  OdpowiedzUsuń
 10. REWELACJA!
  Zdjęcia są takie delikatne, subtelne i takie dziewczęce. Jak dla mnie bomba! :)
  nataliapfotografia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze! ;)