1 paź 2015

Autoportrety #3.
Hej Wam!
Dziś szybki wpis, chciałam pokazać Wam kilka autoportretów, które ostatnio zrobiłam. To będzie ostatni tego typu wpis przez dłuższy czas, więc mam nadzieję, że Wam się spodoba. 


* * * 


 


 “Czy to już miłość, gdy ktoś zajmuje tak dużo miejsca w życiu drugiej osoby, że po jego odejściu pozostaje niemożliwa do zapełnienia, ziejąca pustka?”

~ J. K. Rowling "Trafny wybór"


 


"Wiesz, moja mama mówiła mi zawsze, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Jeżeli coś się dzieje, to tylko po to, by pociągnęło za sobą jakieś inne sznurki, które poruszą to, co musi i tak nas spotkać. I coś w tym chyba jest."

~ M. Witkiewicz


 


 "Bywa, że kiedy obcuję z istotami ludzkimi, bez względu na to, czy są to dobrzy ludzie, czy łobuzy, moje zmysły ulegają przeciążeniu i wyłączają się. Nic nie mogę na to poradzić. Jestem uprzejmy. Potakuję. Udaję, że rozumiem, bo nie chcę robić przykrości rozmówcy. Ta właśnie słabość przysparza mi najwięcej kłopotów. Kiedy usiłuję być miły dla bliźnich, przypłacam to starciem mojej duszy na papkę. Nieważne. Mózg się odłącza. Słucham. Reaguję. A oni są zbyt tępi, żeby zauważyć, że mnie w ogóle nie ma."

Charles Bukowski, "Hollywood"


 


 "Teraz idę i wiesz dobrze, że tak to nie działa; wrócę i będę wracał. W głąb siebie, przez okno, na te dworce i nieistniejące perony, wrócę."

— Paweł Kasprowicz - Sklejki


 


 "Mam w sobie głęboko zakorzeniony lęk przed zmianą. Kiedy już w jakimś miejscu się umoszczę, mam to swoje bajorko, to wyjść z niego naprawdę nie jest mi łatwo."

Jakub Żulczyk


 


 "Nie chce mi się z nikim rozmawiać. Nie czuję żadnych więzi społecznych. Ktoś mnie zagaduje, a ja wiem, co powinnam odpowiedzieć, co mogłabym, ale nie ma we mnie komunikacyjnej energii. Milczę więc albo używam słownej pieczątki, jakiegoś banalnego wyrażenia, stałego związku frazeologicznego, by zachować pozory dialogu."

Anna Janko 'Pasja według św. Hanki'


 


 "Miało mi się nic nie śnić. Miałem odpocząć."

~ Jakub Żulczyk


 


 "Zwykła ludzka miłość polega bowiem na tym, iż kocha się kogoś, kto jest tak miły w dotyku, że ewentualne jego wady są już nieważne.”

~ Jerzy Pilch "Tezy o głupocie, piciu i umieraniu"


 

 
*

Całuję,
xoxo

 

10 komentarzy:

 1. Zakochałam się w tych szarościach, wyglądasz obłędnie na tego typu zdjęciach, nie idzie nie podziwiać, haha ;) No i z cytatami jak zwykle trafiłaś w samo serducho.... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No zakochałam się w tych bw... :)
  A tak z zupełnie innej beczki, masz teraz na włoskach ten orzechowy brąz czy coś jeszcze innego? Bo u Ciebie ten taki ciepły odcień ładnie widać, a u mnie wyszedł mega ciemny i raczej chłodny i się zastanawiam czy to to :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmył mi się już ten aksamitny brąz, którym malowałam :) teraz to pewnie mój naturalny, ewentualnie pozostałości po tamtej szamponetce :) na każdych włosach inaczej kolor łapie, zważ też na to:)

   Usuń
 3. Przepiękne są te autoportrety <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Prześlicznie wyglądasz i bardzo ciekawe cytaty , najbardziej spodobał mi się J.Żulczyka ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście b&w są najlepsze... :) Cudowne zdjęcia i te cytaty... Idealnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje :) zawsze mam dylemat czy zostawić w kolorze, czy bw, ale tu akurat nie miałam wątpliwości :)

   Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze! ;)